‎ניו קאר ליס - New car lease‎

איך עושים ביטוח חדש לרכב חדש?

כל רכב שנוסע בכבישי ישראל נדרש להיות מבוטח בפוליסת ביטוח חובה שתנאיה קבועים בחוק, ובנוסף לכך נהגי ישראל רשאים להחליט האם ברצונם להוסיף גם ביטוח מקיף ביטוח צד ג' שתנאיהן אינן קבועים בחוק אלא נתונים לשיקול חברות הביטוח. בפרט כאשר אתם קונים רכב חדש, מהניילונים, אתם נזהרים מכל שריטה וכל פגיעה – ולכן לפני שאתם רוכשים את פוליסות הביטוח לרכב שלכם, כדאי לשים לב לדברים הבאים:

סקר שוק בזמן בחירת ביטוח רכב

זוהי עצה צרכנית נבונה לפני רכישה של כל מוצר וכל שירות, אולם בפרט כאשר מדובר בקניית רכב חדש, סביר להניח שתרצו לשלם בעבור הפוליסה כמה שפחות. הבעיה עם ביטוח רכב שלא מדובר במוצר מדף זהה אצל כלל החברות, אלא כל חברת ביטוח מציעה פוליסת ביטוח רכב משלה, עם תוספות מסוימות ותעריפים מסוימים. לפיכך חשוב לבחון כמה הצעות מחיר ולא לבחור בהכרח דווקא בהצעה הראשונה המוצעת לכם. אגב, ניתן להשתמש במחשבון ביטוח רכב מטעם משרד האוצר על מנת להכיר את התעריפים הנהוגים בקרב חברות הביטוח, את ממוצע דמי הפרמיה המקובל בתחום וכדומה.

תנאי פוליסת הביטוח

אם תקראו אותם בקפדנות תשימו לב לשלל סעיפים שאולי אתם לא ממש צריכים, ביניהם שירותי החלפת מצברים או נהג שיעביר את הרכב טסט שנתי. אם תוותרו על הסעיפים שלא נדרשים לכם, תוכלו להוזיל באופן משמעותי את התעריפים של הפרמיה שתצטרכו לשלם בעבור הפוליסה.

אל תנסו לרמות את חברת הביטוח 

יותר מדי ישראלים מנסים "לעבוד" על חברת הביטוח בניסיון לקבל הנחות כלשהן בתעריפי פוליסת ביטוח הרכב, וכך מוסרים להן מידע שאינו לגמרי נכון במקר הטוב ושקרי לחלוטין במקרה הרע. אל תהיו כאלה. מעבר לעובדה שמדובר בעבירה פלילית לפי החוק, הרי שאם חלילה תזדקקו לעזרת חברת הביטוח ויתגלה כי שיקרתם, היא פשוט תתנער מאחריות כלפיכם ותסרב לעזור.

איך עושים ביטוח חדש לרכב

התאימו את הכיסוי הביטוחי לצרכים ולאופי השימוש שלכם ברכב

האם ידעתם, למשל, שנהגים שומרי שבת, אשר מן הסתם לא נוסעים ברכבם בימי שבת חג, יכולים לקנות פוליסת ביטוח רכב מיוחדת שתפורה למידותיהם במובן זה שהם מקבלים הנחה על ימים בהם הם לא משתמשים ברכב? כלומר, כדאי להגדיר תחילה את הצרכים המדויקים שלכם מן הרכב ולצפות את אופי השימוש בו – ואז לבדוק מול חברת ביטוח הרכב האם ניתן להתאים לו פוליסה ייחודית ולשלם מחירים נמוכים באופן משמעותי.

תוקף ביטוח הרכב

ביטוח קונים לשנה, נכון? לא נכון! כיום ניתן לרכוש פוליסות ביטוח רכב לתקופות קצרות יותר, בין מספר חודשים לשבוע. הדבר שימושי בעיקר עבור מי שיודעים שהם עומדים להחליף את רכבם או לא להשתמש בו לתקופה ארוכה (למשל במקרה של טיסה לחו"ל), ולכן כדאי לבדוק האם אתם באמת צריכים ביטוח לשנה שלמה או שמא ניתן לחסוך ולבטח רק לאורך חלק מן השנה.

מספר מדרגים:3 דירוג ממוצע:5
דירוג:

קבע פגישה

OT Web Design