‎ניו קאר ליס - New car lease‎

אילו סוגי רכב כדאי לרכוש לאנשים פרטיים ולבעלי עסקים?

קניית רכב חדש היא תמיד אירוע שכרוכה בו התרגשות, וכן ציפייה ושמחה - אבל גם אחריות רבה. הונדה, ב.מ.וו, מאזדה, מיצובישי, לקסוס, סיטרואן, פיאט, רנו, קיה, סובארו, אאודי ועוד שלל מותגים נוספים מגיעים לארץ, כל אחד מהם עם מגוון דגמים, ומאחר שמכונית היא מוצר יקר, חשוב מאוד להקדיש תשומת לב לבחירה של האופציה הטובה ביותר בהתאם לצרכים שלכם. עוד כדאי לציין שהחשיבות של הבחירה המושכלת של רכב גבוהה הן עבור אנשים פרטיים והן עבור בעלי עסקים, שבלא מעט מקרים מחפשים הלוואות לעסקים לכל מטרה כדי לממן את רכישת הרכב החיוני לצורכיהם.

מהם הפרמטרים העיקריים לבחירת מכונית פרטית?

איזה סוג רכב לקנותההיצע העצום של כלי רכב פרטיים מאפשר לכל משק בית למצוא מכונית שמתאימה בדיוק לצרכיו, וזאת אם מקפידים לבחון את הפרמטרים הנכונים לפני קניית רכב חדש.

המרכיב החשוב ביותר הוא בטיחות ועליה ממש לא כדאי להתפשר. עוד שיקול רלוונטי מאוד בימינו הוא צריכת הדלק - מכונית לא חסכונית עלולה לעלות לכם אלפי שקלים נוספים מדי שנה, וחבל. פרמטר נוסף הוא רמת האבזור, ובמיוחד אם אתם מתכוונים לבלות זמן רב במכונית, וכמובן שכדאי לשקלל בהחלטה גם את מידת המרווחות של המכונית, ובפרט אם אתם משפחה שיש בה גם כמה ילדים ואתם לא רוצים צפיפות וריבים בספסל האחורי.

אילו רכבים מתאימים לעסקים?

במסגרת קניית רכב לעסק ישנם שני סוגי שיקולים - אלה התפעוליים ואלה הפיננסיים. מבחינה תפעולית נדרשת כמובן התאמה בין צרכי העסק ליכולות הרכב, ואם למשל מדובר על רכב שמוביל סחורה מן הסתם תצטרכו טנדר עם תא מטען גדול מספיק, פתוח או סגור בהתאם לסחורה המובלת בו. אם מדובר על רכב שנדרש לנוע גם בשטח ולא רק בכבישים תצטרכו רכב 4 על 4 עם רמת עבירות מספקת, וכאמור באופן כללי חשוב לוודא שהרכב מסוגל לבצע את העבודה שלו.

בהיבט הפיננסי ישנם שיקולי מיסוי מורכבים למדי, בהתאם לסוג העסק, גודל הרכב ופרמטרים נוספים, כך שכדאי להתייעץ גם עם יועץ מס מנוסה. כמו כן ישנם שיקולים הקשורים לדרך מימון העסקה.

מימון רכישת כלי רכב

כאמור ישנם מקרים שבהם לאדם או לעסק אין את המשאבים הכספיים לרכוש את הרכב המתאים, ובמקרים אלה ניתן להיעזר בפתרונות מימון שונים ובפרט באופציה של הלוואות לעסקים לכל מטרה. בהקשר זה כדאי לדעת שבאופן כללי היקף ההלוואות שנלקחות מדי חודש למטרת קניית מכונית נמצא במגמת עלייה, כשלמשל ביוני 2016 עמד ההיקף הכולל על למעלה מ-13 מיליארד ש"ח. נתון זה לא כולל את האשראי שמעניקות חברות הליסינג למי שמבצע איתן עסקאות כאלה ואחרות, כך שבפועל האשראי הצרכני לטובת קניית רכבים גבוה אפילו יותר. בכל מקרה, אם בקופת העסק אין מספיק מזומנים לממן רכישת רכב חיוני, מומלץ להשוות בין מספר אפשרויות של הלוואות לעסקים לכל מטרה וזאת כדי ליהנות לא רק מהרכב האופטימלי אלא גם מפתרון המימון האידיאלי.

מספר מדרגים:16 דירוג ממוצע:5
דירוג:

קבע פגישה

OT Web Design